Özel Tasarım Saray Püskül Kesme Kırmızı Ateş Kehribar Tesbih

Özel Tasarım Saray Püskül Kesme Kırmızı Ateş Kehribar Tesbih

Üretici:Apple
Ürün Kodu:TD-ATES-35
Stok Durumu:1
  • 229,00TL

  • 352,82TL
  • KDV Hariç: 194,07TL

 Tesbih Malzemesi                : Ateş Kehribar

 Tesbih Rengi                         : Kırmızı

 Tane Tipi                                : Kesme Kesim


 Tane Genişliği (mm)          : 

 Tane Uzunluğu (mm)           : 

 İmame Tipi                            : Standart


 Kamçı (Püskül) Tipi            : Saray Püskül

 Kargoya Verilme Süresi     : 1-3 Gün


Kehribar

 

Kehribar, çam ağacı ailesinden bazı ağaçların zamanla fosilleşmiş olan reçinesidir. Toplumda genellikle süs eşyası ve tesbih yapımında kullanılan çok renkli, parlak, yarı saydam ve bir yere gömüldüğü zaman ufak maddeleri kendine çekme özelliği olan bir taştır. Kehribara yapışan fosilleşmiş böcekler, yabani bitkilerin fazla oluşu, diğer taşlarda görülmeyen en önemli özellikleridir.

Kehribar yapımında kullanılan taşın içindeki böcek, yaprak ve çiçek kalıntıları hiçbir zaman bozulmayacak şekilde mumyalanmıştır. Kehribar, çeşitli kadın eşyaları dışında, tesbih ve ağızlık yapımında da kullanılmaktadır. Kehribar taşı, Tesbihci Dayı tarafından gösterişli tesbih yapımında kullanılmaktadır.

Ateş kehribar, kehribar taşı ile başka maddelerin etkileşime girmesiyle ortaya çıkarılan değerli bir maddedir. 17. yüzyıldan itibaren günümüze kadar gelmiş olup üretimine halen devam edilmektedir. Ateş kehribar tesbihlerin en önemli özelliği zamanla kullanıma göre renk almaları ve daha güzel bir forma gelmeleridir. En çok talep edilen tesbih türüdür. Ateş kehribar takı ve aksesuar yapımında kullanılır, fakat en çok kullanıldığı alan tesbih yapımıdır. Ateş Kehribar ile yapılan tesbihler saydam yapısı ve göz alıcı parlak renkleri ile çok şık bir aksesuar olmaktadır. Ateş Kehribar, Tesbihci Dayı nın ustaları tarafından işlenerek kaliteli ve gösterişli tesbihler haline getirilmiştir. 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: ates kehribar tesbih