İmame Gümüş İşçilikli Kazaz Püskül Hareli Mavi Ateş Kehribar Tesbih

İmame Gümüş İşçilikli Kazaz Püskül Hareli Mavi Ateş Kehribar Tesbih

Ürün Kodu:TD-ATES-14
Stok Durumu:1
  • 799,00TL

  • 1.001,82TL
  • KDV Hariç: 677,12TL

 Tesbih Malzemesi                : Ateş Kehribar

 Tesbih Rengi                         : Hareli Mavi

 Tane Tipi                                : Kapsül Kesim


 Tane Genişliği (mm)          : 

 Tane Uzunluğu (mm)           : 

 İmame Tipi                            : İmame Gümüş İşçilikli


 Kamçı (Püskül) Tipi            : 1000 Ayar Kazaz Gümüş Püskül

 Kargoya Verilme Süresi     : 1-3 Gün


Kehribar

 

Kehribar, çam ağacı ailesinden bazı ağaçların zamanla fosilleşmiş olan reçinesidir. Toplumda genellikle süs eşyası ve tesbih yapımında kullanılan çok renkli, parlak, yarı saydam ve bir yere gömüldüğü zaman ufak maddeleri kendine çekme özelliği olan bir taştır. Kehribara yapışan fosilleşmiş böcekler, yabani bitkilerin fazla oluşu, diğer taşlarda görülmeyen en önemli özellikleridir.

Kehribar yapımında kullanılan taşın içindeki böcek, yaprak ve çiçek kalıntıları hiçbir zaman bozulmayacak şekilde mumyalanmıştır. Kehribar, çeşitli kadın eşyaları dışında, tesbih ve ağızlık yapımında da kullanılmaktadır. Kehribar taşı, Tesbihci Dayı tarafından gösterişli tesbih yapımında kullanılmaktadır.

Ateş kehribar, kehribar taşı ile başka maddelerin etkileşime girmesiyle ortaya çıkarılan değerli bir maddedir. 17. yüzyıldan itibaren günümüze kadar gelmiş olup üretimine halen devam edilmektedir. Ateş kehribar tesbihlerin en önemli özelliği zamanla kullanıma göre renk almaları ve daha güzel bir forma gelmeleridir. En çok talep edilen tesbih türüdür. Ateş kehribar takı ve aksesuar yapımında kullanılır, fakat en çok kullanıldığı alan tesbih yapımıdır. Ateş Kehribar ile yapılan tesbihler saydam yapısı ve göz alıcı parlak renkleri ile çok şık bir aksesuar olmaktadır. Ateş Kehribar, Tesbihci Dayı nın ustaları tarafından işlenerek kaliteli ve gösterişli tesbihler haline getirilmiştir. 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: ates kehribar tesbih